středa 19. ledna 2022 Doubravka

POLITICKÁ KORIDA: Je třeba mít pět náměstků?

Po ustavujícím zastupitelstvu se v novém vedení Královéhradeckého kraje rozhořela diskuze o tom, zda je třeba mít pět náměstků. Poslední vedení mělo náměstky čtyři. Hlasy z opozice mluví o tom, že je to nezodpovědné hlavně k rozpočtu kraje. Redakce Hradecké Drbny se proto zeptala všech zastupitelských klubů, zda s počtem náměstků souhlasí.

Jedná se pravděpodobně o nejkratší Politickou koridu, kterou jsme od začátku roku vydali. I když se regionální politici v posledním díle rozpovídali, tentokrát odpovídali velice stručně. V některých případech redakci přišla pouze jedna věta.

OTÁZKA: Je třeba mít pět náměstků?   

Odpovědi nejsou redakčně upraveny a jsou řazeny podle data a času doručení do redakce. Redakci neodpověděli Martin Červíček (ODS), Aleš Cabicar (TOP 09), Pavel Bulíček (Piráti), Martina Berdychová (Východočeši) a Andrea Pajgerová (SPD).


Rudolf Cogna (STAN)

Odpověď, ano je to potřeba, protože to vyplývá z koaliční smlouvy, a ta je projevem vůle většiny členů zastupitelstva kraje. Zákon o krajích umožňuje v našem kraji zvolit 1 až 8 náměstků. Já hlasoval pro 5 náměstků.

.

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL)

Pěkný den, to je věcí zastupitelstva, je to v jeho kompetenci. Byl i kraj, který v Radě měl hejtmana a ostatní byli náměstci.

.

.

Tomáš Pikola (LES)

Zvolení pěti náměstků je politické rozhodnutí nově složené koalice. K této dohodě dospěli všichni koaliční partneři. My jako LES to respektujeme.

.

.

Zdeněk Fink (HDK)

Není, je to vždy výsledek tvorby koalice a ambicí stran a jednotlivců.

.

.

Petr Koleta (ANO)

Pokud to porovnáme např. s většími městy (princip fungování je stejný jen v menším měřítku), taky mají stejný počet radních někdy i větší, ale nemají rozhodně pět místostarostů ani náměstků. Za nás by určitě stačili dva náměstci max. tři, žádný zásadní rozdíl mezi náměstkem a radním krom finančního není.

.

Jan Birke (ČSSD)

Osobně nevidím důvod, proč zvyšovat počet náměstků. Zvýšení totiž zasáhne do rozpočtu kraje a zejména v této době to považuji za plýtvání finančními prostředky. Myslím, že investovat peníze bychom měli jinak a lépe.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB: Královéhradecký kraj

Štítky politická, korida, zastupitelstvo, klub, politika, volby, Královéhradecký, kraj, vedení, náměstek, rozpočet, vyjádření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.