úterý 25. ledna 2022 Miloš

Trutnov zavedl linku pomoci pro seniory a lidi v karanténě

Město Trutnov chce pomoci zmírnit dopady koronavirové krize a podniká k tomu i kroky. Kromě pomoci podnikatelům, kterým odloží splátky nájemného za poslední čtvrtletí roku, zřídil linku pomoci pro lidi v karanténě nebo izolaci, ale slouží i seniorům.

Nouzová telefonní linka je pro ty, kteří nemají v karanténě či izolaci jinou možnost, jak si základní potřeby opatřit. „Tito lidé v současné době potřebují naši pomoc a už na jaře se nám osvědčilo zavedení kontaktních linek. Na čísla 733 143 832 a 733 143 831 mohou volat každý všední den od 8:00 do 16:00,“ říká místostarosta Trutnova Tomáš Eichler.

Nouzovou linku zavedl Trutnov i po dobrých zkušenostech z jara.

Požadavky vyřizuje Pečovatelská služba Trutnov ve spolupráci s Odborem sociálních věcí, školství a zdravotnictví Městského úřadu Trutnov. Jedná se hlavně o nákup základních potravin, léků a hygienických prostředků. „Tyto služby nabízíme občanům, kteří mají bydliště v Trutnově či jeho spádových oblastech,“ doplňuje Eichler.

Hradec Králové a Trutnov připravují kompenzační balíčky pro podnikatele

Na magistrátu v Hradci Králové byla založena skupina, která v těchto dnech připravuje další balíček pro podnikatele. Ten by měl zmírnit následky současné pandemie a vládních opatření. Během první vlny mohli podnikatelé v Hradci Králové žádat...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nákup, potřeby, karanténa, izolace, senior, Trutnov, linka pomoci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.