neděle 29. listopadu 2020 Zina

Památka zesnulých v rouškách. Hřbitovy v Hradci Králové budou otevřené v omezeném režimu

Na omezení a zvláštní opatření se bude třeba připravit i v období Dušiček. Stejně tak jako na jiných místech, i na hřbitovech budou povinné roušky. Seniorům budou v areálech k dispozici pracovníci Technických služeb.

„Pro všechny je to zcela nová situace, ale jsem pevně přesvědčen, že i v této nelehké době jsme schopni uctít památku našich blízkých, kteří už tu nejsou s námi, důstojným způsobem. Tento svátek obvykle provází zvýšená koncentrace osob na hřbitovech i v jejich okolí. Buďme k sobě prosím ohleduplní a nosme roušky,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

I přesto, že je většina hřbitovů v Hradci Králové na zastavěném území, například Lesní hřbitov je v přírodě. Tam podle aktuálního nařízení roušky lidí nepotřebují. Magistrát města však vyzývá občany, aby i na těchto odlehlých místech roušku měli.

Na hřbitovech v Kuklenách, na Pouchově, Lesním hřbitově v Malšovicích, na Novém Hradci a v Plotištích veřejnosti k dispozici pracovníci Technických služeb Hradec Králové. „Tito vybraní pracovníci jsou připraveni pomoci či poradit při hledání konkrétního hrobu nebo aby podali informace o délce a případné nutnosti proplacení nájemného a služeb s nájmem spojených,“ vysvětluje náměstkyně Věra Pourová (ANO).

Během Dušiček budou posíleny linky MHD

Více spojů bude jezdit ve středu 28. října a o víkendu od 21. října do 2. listopadu. „Posílena bude linka č. 9, která nebude končit na obvyklé zastávce Střelnice, ale bude v době od 8 do 19 hodin pokračovat až na Lesní hřbitov,“ potvrdila mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová. Přímo na Den zesnulých bude linka číslo 9 celý den zajíždět až na Lesní hřbitov. Posílena bude i linka číslo 3.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Dušičky, památka, listopad, hřbitov, Hradec Králové, opatření, technické, služby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.