pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Radnice chce obnovit a oživit Sady architekta Lisky. Práce mají začít příští rok

Rada města včera odpoledne schválila zadání studie. Ta by měla ukázat, jak bude nový park vypadat a kolik bude stát. Radnice by chtěla opravit aleje, zpevnit plochy, vyměnit osvětlení a obnovit mobiliář. Za zpracování studie město zaplatí 200 tisíc korun.

„Rádi bychom v rámci jejich celkové revitalizace zkvalitnili nejen zeleň a městský mobiliář, ale zejména vylepšili pobytové plochy. Mělo by zde být vytvořeno moderní a příjemné prostředí pro relaxaci a trávení volného času,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha (ODS).

Samotná rekonstrukce a obnova parku by měla probíhat v několika etapách. V příštím roce by radnice ráda začala obnovou zeleně. Celkovou cenu revitalizace město zatím nezná, odhadem však počítá s částkou kolem čtyř milionů korun.

Městský park vznikl mezi lety 1932–1933 za účelem vyplnění otevřených domovních bloků založených dle Gočárova plánu. Architekt Oldřich Liska byl jedním z významných architektů, kteří se podíleli na realizaci jednotlivých domů blokové zástavby mezi ulicemi Střelecká – Mánesova – Ambrožova. Sady podle něj dostaly jméno v roce 1992.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Liska, park, rekonstrukce, revitalizace, obnova, Hradec Králové, studie, radnice, příprava, příroda, zeleň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.