čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Východočeské derby se odkládá. Dynamo je v karanténě, někteří hráči Mountfieldu mají příznaky nachlazení

Východočeské derby jsou pro fanoušky hokeje jedny z nejatraktivnějších zápasů vůbec. Páteční utkání mezi Hradcem Králové a Pardubicemi se musí zrušit, Dynamo má několik pozitivně testovaných hráčů. Celý klub je proto v karanténě.

Dynamo zrušení nadcházejících zápasů oznámilo pomocí krátké tiskové zprávy. „Kvůli potvrzení pozitivních nálezů v hráčském kádru HC Dynamo Pardubice jsme nuceni změnit termínovou listinu pro následující dny,“ píše klub.

Po odložení včerejšího zápasu se Spartou je třeba zrušit i nadcházející čtyři venkovní utkání s Mountfield HK, Oceláři Třinec a Litvínovem. O případném přesunutí dalších zápasů nebude v tomto případě rozhodovat klub, ale Krajská hygienická stanice Pardubického kraje.

Pro Hradec Králové se jedná o druhý odložený domácí zápas sezóny. S Pardubicemi měli hokejisté nastoupit pod Bílou věží tento pátek od 18:00. Zápas se tak musí odehrát v náhradním termínu, nejpozději však do 40 dní. 

Někteří hráči Mountfieldu mají příznaky nachlazení

„Po úterním utkání na ledě Olomouce vykazují někteří hráči Mountfieldu HK příznaky nachlazení, o dalším postupu rozhodne podle vývoje situace klubový lékař,“ píše na svém webu hokejový klub z Hradce Králové. Po vzájemné dohodě se tak odkládá i čtvrteční zápas s HC Škoda Plzeň, ten se odehraje až začátkem prosince.

Ke zdravotnímu stavu jednotlivých hráčů klub odmítl poskytovat další informace.

Odložený je i následující zápas s HC Verva Litvínov, ten se měl hrát v neděli 4. října. Pokud se situace uklidní, hráči z Hradce Králové na led nastoupí příští úterý v domácím utkání proti HC Vítkovice Ridera.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Mountfield HK

Štítky hokej, Mountfield, Hradec Králové, Dynamo, derby, karanténa, izolace, zrušené, odsunuté, utkání, termín, příznaky, prevence, sport, hokej

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.