pátek 18. září 2020 Kryštof

UHK už koronaviru ustupovat nechce. Tradiční mezinárodní konference se uskuteční online

Univerzita Hradec Králové připravila na 17. září mezinárodní vědeckou konferenci Hradecké dny sociální práce. Kvůli koronaviru ji není možné uspořádat osobně, proto ji přesouvá do online prostředí. 17. ročník se ve středu uskuteční kompletně na internetu.

Podle vedení univerzity není možné konferenci uskutečnit osobně. Neumožňují to vládní nařízení, ani současná situace ohledně šíření se COVID-19.

„Účastníky čekají předtočená videa, ale především streamované přednášky, u kterých budou moci s přednášejícími a dalšími kolegy diskutovat. Hlavním řečníkem bude prof. Walter Lorenz,“ uvedla manažerka konference Lucie Smutková. Hlavním tématem letošního virtuálního ročníku bude sociální práce. Lidé zapojeni do diskuze budou debatovat o tom, jak využít sociální práce ve prospěch prosazování lidských práv.

Na poslední chvíli byla do diskuze přidána i další témata. Konference se bude věnovat i sociální práci v období koronaviru. „Aktuální situace se odrazila i v rozšíření obsahového záběru konference. Původně jsme měli diskutovat pouze o sociální práci jako nástroji prosazování lidských práv,“ doplnil předseda konferenčního výboru Jan Hloušek

Online prostředí nebude nabízet pouze předtočená a online videa z celého světa. Lidé budou moct navštívit i takzvanou virtuální kavárnu, kde si bud moct „promluvit“ s ostatními členy konference. V rámci doprovodného programu bude také přichystáno promítání filmů v rámci projektu “Promítej i ty!“ společnosti Člověk v tísni.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto UHK

Štítky UHK, konference, mezinárodní, internet, online, koronavirus, kavárna, přednáška, tradice, 17. ročník, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.