sobota 8. května 2021 Statní svátek

Odchovanec hradeckého fotbalu s tureckým jménem si vyslechl při utkání rasistické narážky. Jeden z fanoušků ho označil za teroristu

Teprve dvaadvacetiletý rozhodčí Varol Ikizgül, který pochází z Hradce Králové, si vyslechl řadu vulgarit a rasistických urážek při fotbalovém zápase v nižší soutěži mezi Veverskou Bítýškou a Kobeřicemi. Na Brněnsku si odpískal svoji premiéru I. B třídy po roční pauze. Na utkání rozhodně nezapomene.

Ikizgül, který působil v posledních letech jako brankář i v hradecké juniorce, schytal rasistické urážky, když řídil fotbalové utkání mezi Veverskou Bítýškou a Kobeřicemi. O poločasové přestávce se do něj pustil jeden z fanoušků, který neunesl vyloučení svého syna.

„Ty Turku zasr***, ty tady nemáš co dělat v týhle republice. Zmr* islámskej, běž si propagovat ten svůj islamismus někam jinam, teroristo, islamisto. Ty bys nás tady postřílel, ty seš toho schopnej. Tak dělej, narvi mi ji, ty zmr… muslimskej,“ je uvedeno v zápise z víkendového utkání.

Muž napadl slovně mladého sudího i po utkání. Podle informací deníku N se začala případem zabývat i policie. Muži ale hrozí také trest od Fotbalové asociace ČR, jejímž je členem. Jeho slova odsoudil i generální sekretář asociace Jan Pauly.

Rozhodčí uvedl na svém facebookovém profilu, že zažil něco, s čím se za celý svůj život nesetkal. „Narodil jsem se v ČR, moje mamka je Češka a nikdy mě ani nikdo nijak odlišně nebral, tudíž to pro mě byla velmi náročná situace po psychické stránce a dalo mi zabrat abych se udržel. Ikdyž mě všichni moc dobře znáte, tak ještě jednou připomínám, že opravdu nejsem terorista, dokonce nejsem ani muslim. A už vůbec nedokážu pochopit názor člověka, kterej islám automaticky ztotožňuje s terorismem, nebo nějakou radikální islamistickou organizací,“ napsal Ikizgül.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nadávky, vulgarismus, fotbal, nižší soutěž, Varol Ikizgül

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.