středa 23. září 2020 Berta

Zakázku při stavbě vrchlabského akvaparku má podle ČT firma spoluvlastněná radním

Vrchlabí začalo stavět městský akvapark, jehož celkové náklady se mohou podle odhadů vyšplhat až na 190 milionů Kč. První zakázku na infrastrukturu získala firma, jejímž spoluvlastníkem je vrchlabský radní Bedřich Hanousek (ZVON), uvedla Česká televize s tím, že jako předseda komise pro výstavbu projekt připravoval. Opozice to kritizuje, podle Hanouska šlo o rovnou soutěž.

"Jsem stoprocentně přesvědčen, že to bylo rovné soutěžení a že jsme městu pomohli ve snížení ceny," řekl v ČT vrchlabský radní Bedřich Hanousek (ZVON) jehož firma Stas podle ČT zvítězila ve výběrovém řízení na přípravu infrastruktury a komunikací nejnižší cenou 15,7 milionu korun a porazila pět konkurentů. Připustil, že jeho majetková účast ve vítězné společnosti svádí k podezření.

"Byl jsem velice šokován z toho, že tato situace nastala, že ten příběh prošel, protože se jedná o jasný střet zájmů. On jako zastupitel, potažmo radní, může na tom celém profitovat," řekl v ČT člen komise pro výstavbu Jiří Jebavý z KDU-ČSL.

"Celé to není příliš šťastné, protože to může vyvolávat některé spekulace, že chystá tu zakázku pro sebe, ale pan Hanousek se nepodílel na tvorbě zadávací dokumentace," řekl v ČT starosta Vrchlabí Jan Sobotka zvolený také za hnutí ZVON.

Televize uvedla, že opoziční zastupitelé vyzvali Hanouska, aby odešel aspoň z komise pro výstavbu a on řekl, že to zváží.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, stavby, rekreace, Vrchlabí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.