úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Voda v Královéhradeckém kraji je v pořádku. Přesto kvůli aktuální situaci hygienici nabádají k opatrnosti

Voda ve většině koupacích oblastí v Královéhradeckém kraji je vhodná ke koupání. Výsledky rozborů vzorků vody odebraných v 31. týdnu v pondělí 27. července ukázaly na zhoršenou kvalitu vody jen na koupališti Dolce u Trutnova a přírodním koupališti Vrchlabí - Vejsplachy, kde by se lidé měli po koupání osprchovat čistou vodou.

V tomto týdnu dělali hygienici rozbory také na Stříbrném rybníku v Hradci Králové, na koupalištích v Teplicích nad Metují, Mladé Buky - Sejfy a Tyršově koupališti ve Dvoře Králové, všude byla voda v pořádku. "Také na sezonních umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji je voda ke koupání vyhovující," uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Hygienici minulý 30. týden zkontrolovali vodu v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku, ve Stříbrném rybníku v Hradci Králové, vodní nádrži Rozkoš u České Skalice, koupalištích Dachova u Hořic a Wake Parku v Plačicích u Hradce Králové, i tam byla voda vyhovující. Jen v Jinolicích a na Stříbrném rybníku byla zaznamenaná horší průhlednost vody pod jeden metr a zvýšená koncentrace chlorofylu.

V souvislosti s epidemií COVIDU-19 hygienici lidem doporučují průběžně sledovat vývoj epidemiologické situace a aktuální pravidla pro návštěvy koupališť. "Nelze vyloučit jejich změnu ani v průběhu letní koupací sezony," upozornili hygienici.

Hygienici upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na svých webových stránkách. Na ostatních není kvalita vody monitorována, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.