úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Vyřazené sanitky budou používat skalní záchranáři i hasičská škola

Záchranná zdravotnická služba Královéhradeckého kraje vyřadila ze své služby tři sanitní vozy. Královéhradecký kraj je proto nabídl příspěvkovým organizacím, ty však o auta neprojevily zájem. Sloužit tak budou především k výcviku nových záchranářů a hasičů.

„Sanitky vozového parku krajské záchranky pravidelně nahrazujeme novými vozy, ty vyřazené nabízíme k dalšímu využití například ostatním složkám IZS, pro které je pořízení nového vozu většinou nákladná investice a obtížně na ni shánějí peníze. Nabídli jsme k dalšímu využití tři sanitky, které už mají nejlepší léta za sebou, ale stále jsou v dobrém technickém stavu," říká náměstek hejtmana Aleš Cabicar (TOP 09).

Konkrétně jde o tři sanitní vozidla typu Volswagen Transporter. Vozidla v roce 2009 a 2010 pořídil Zdravotnický holding KHK pro zdravotnickou záchrannou službu, která je doposud používala, a v roce 2015 a 2016 je převedl do majetku kraje. Letos záchranka sanitky přestala využívat, a proto je kraj nabídl k dalšímu využití prostřednictvím portálu příspěvkových organizacím. Ty o ně však zájem neprojevily.

Rada Královéhradeckého kraje se proto rozhodla předat darem vozy Skalní záchranné službě, Ústřední hasičské škole Bílé Poličany a Hasičskému záchrannému sboru Královéhradeckého kraje.

Skalní záchranná služba vozidlo využije především pro záchranné práce ve složitém terénu. Používat ho budou i zásahy v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Hasičská škola bude vozy používat při kurzech vyprošťování osob z havarovaných motorových vozidel a v kurzech zdravotní přípravy, dále při zabezpečení soutěží v požárním sportu a letních táborů mladých hasičů.

Hasičský záchranný sbor auto využije k zajištění základní zdravotnické pomoci. Dále sanitky využije při cvičení jednotek požární ochrany, speciální odborné přípravě například při výcviku lezců, potápěčů i při zdravotnickém zajištění sportovních akcí a jiných služebních aktivit sboru.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Královéhradecký kraj

Štítky sanitka, Královéhradecký, kraj, dar, vyřazené, auto, hasiči, škola, převod, výcvik

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.