úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Hasiči z Jičínska absolvovali výcvik plnění bambi vaku při hašení požárů z vrtulníku

Léto je v plném proudu, i když tomu počasí moc nenasvědčuje, ale hasiči nepodceňují přípravy. Letní měsíce totiž bývají bohaté na požáry v přírodním a lesním prostředí. Hasiči z Jičínska proto prošli výcvikem plnění bambi vaku pro účely leteckého hašení.

„Požáry lesních porostů patří z hlediska podmínek lokalizace a likvidace požáru k nejsložitějším. Velmi často je plocha požárů rozsáhlá, těžko přístupná a hašení samotné je obtížné třeba i kvůli komplikované dopravě vody,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Při rozsáhlých požárech se může využít i letecké hašení pomocí bambi vaku. Na to se teď výcvik hasičů zaměřil. Proběhla tak spolupráce jednotek požární ochrany z Jičínska s vrtulníkem Letecké služby Policie ČR. Výcvik se uskutečnil na letišti Jičín – Vokšice.

„Členové jednotek absolvovali základní instruktáž ohledně požadavků na místo pro plnění bambi vaku z požární techniky, včetně organizace místa plnění s důrazem na bezpečnost pohybu okolo vrtulníku,“ říká mluvčí.

Po předvedení technických prostředků (především speciálních proudnic) proběhl praktický nácvik plnění bambi vaku. Každá jednotka, která se účastnila, si mohla dvakrát vyzkoušet naplnění.

Samotní hasiči zjistili, jak složitý je pohyb pod vrtulníkem ve visu. Výcvik se konal s posádkou Letecké služby Policie ČR s vrtulníkem ze základny Praha – Kbely. Zúčastnily se ´ho profesionální jednotka ze stanice Jičín a dobrovolné jednotky Jičín, Sobotka, Libáň, Kopidlno, Hořice, Nová Paka, Mlázovice a Ostroměř.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky hasiči, Jičínsko, bambi vak, vrtulník, požár, hašení, požár

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.