neděle 9. srpna 2020 Roman

Pacientka nemocnice Trutnov má koronavirus, ošetřoval ji nemocný lékař

Při druhé vlně testování zdravotníků a pacientů na nákazu COVID-19 v krajských nemocnicích v Jičíně a v Trutnově byla dnes zjištěna jedna nakažená pacientka. Ošetřoval ji minulý týden lékař oddělení ARO v nemocnici Trutnov, u něhož byla ve čtvrtek zjištěna nákaza COVID-19. Koronavirem onemocněla také lékařka jičínské nemocnice.

Při dnešní druhé vlně testování byly odebrány vzorky asi od 140 lidí. Z dosud hotových 30 rozborů byl jeden případ pozitivní, uvedla mluvčí. Při první vlně testování bylo v závěru minulého týdne vyšetřeno asi 100 lidí a všechny rozbory vyšly negativně.

COVID-19 má od minulého týdne jeden lékař z oddělení ARO trutnovské nemocnice a lékařka neurologie jičínské nemocnice. Zdroj nákazy se u nich podařilo dohledat, je stejný a není z nemocnice. Lékaři se nakazili ve svém volném čase. Před pozitivním nálezem několik dní chodili do práce.

Oblastní nemocnice Trutnov ode dneška na dva týdny z personálních důvodů zrušila plánované operace, bude dělat pouze operace pacientů v akutním stavu. V obou nemocnicích platí zákaz návštěv dotčených oddělení. Několik zaměstnanců nemocnic je v karanténě.

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky koronavirus, COVID-19, Trutnov, lékař, pacientka, test, pozitivní, testování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.