sobota 11. července 2020 Olga

Škody po povodních v Královéhradeckém kraji vyšplhají na několik milionů korun

Odhadované škody na obecním majetku na Rychnovsku po pondělních záplavách budou v řádu milionů korun. Na krajském majetku voda poničila silnici mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí. Škody však podle něj nebudou tak velké jako při záplavách 18. června. Tehdy na Rychnovsku voda z přívalových dešťů na obecním majetku nadělala škody za asi 17 milionů korun.

Královéhradecký kraj na pomoc obcím minulý týden vyčlenil tři miliony korun. Obce peníze dostávají od kraje formou daru a mohou za ně pořídit například vysoušeče, vysokotlaké čističe, vysavače na vodu, nářadí, vybavení pro hasiče a další potřebné věci. "Zatím jsme uvolnili 1,2 milionu korun. Peníze budou moci získat i obce zasažené pondělní povodí," řekl hejtman Jiří Štěpán (ČSSD)

Hasiči na Rychnovsku v pondělí zasahovali u několika desítek událostí. Nejčastěji šlo o čerpání vody ze sklepů, odstranění spadlých stromů nebo rozvoz pytlů s pískem. Vodu hasiči čerpali ze sklepů či garáží v Černíkovicích, Vamberku, Rychnově nad Kněžnou - Lipovce, Dlouhé Vsi, Rovni, Česticích, Lupenici, Kvasinách, Doudlebech nad Orlicí. V Tutlekách uklízeli hasiči bahno z komunikace.

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky ČR, počasí, záplavy, správa, Rychnovsko, Královéhradecký, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.