Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

V Týništi nad Orlicí zemřel po střelbě vojenský policista. Co přesně se stalo ukáže až vyšetřování

V armádním muničním skladu v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku zemřel ve čtvrtek v podvečer po střelbě vojenský policista. Okolnosti střelby a úmrtí vojenská policie vyšetřuje.

"Byly zahájeny úkony trestního řízení. Za účelem objasnění věci byla nařízena soudní pitva," mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. Vojenský policista podle ní zemřel na místě na následky střelného poranění. V době střelby byl ve službě.

Základna v Týništi je ústředním skladovým, zkušebním a zásobovacím zařízením, které pro českou armádu zajišťuje kompletní zabezpečení municí, řízenými střelami, výbušninami a pyrotechnickými prostředky. Sklad střeží vojenská policie.

Skladový areál má rozlohu 496 hektarů, obvod vnějšího oplocení je přes 12 kilometrů. Nachází se v něm 71 skladišť a přes 33 tisíc metrů čtverečných užitné skladové plochy.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky armáda, kriminalita, střelba, úmrtí, Rychnovsko, Týniště nad Orlicí, vojenská policie, okres Rychnov nad Kněžnou, Armáda České republiky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Týništi nad Orlicí zemřel po střelbě vojenský policista. Co přesně se stalo ukáže až vyšetřování  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.