pondělí 13. července 2020 Markéta

Cesta na Sněžku se turistům zkomplikuje, začíná oprava horského chodníku

Od stanice lanovky na Růžové hoře na Sněžku v úseku po Traverz, dnes začnou stavbaři opravovat horský chodník. Průchod bude možný zatím s opatrností možný. Až se ale zapojí stavební technika, úsek bude po nezbytně nutnou dobu uzavřen úplně.

„Na to ale vždy upozorníme a cestu opatříme závorou," uvedl Pavel Klimeš ze stavební firmy. Stavbaři mají v plánu nasadit na omezenou dobu malý bagr, vyvážecí soupravu a malé nákladní auto.

Už v loňském roce začali s opravou chodníku mezi Růžovou horou a Sněžkou v navazujícím úseku od Traverzu na vrchol. Teď tu probíhají dokončovací práce, které mají být hotovy do letních prázdnin. Výstupový úsek je průchodný.

Po hřebenech Krkonoš po červeně značené Cestě česko-polského přátelství je kvůli uzavření hranic s Polskem pohyb turistů i nadále omezený. Cesta na řadě míst překračuje hranici. Kvůli tomu například není možné projít na Sněžku směrem od Luční boudy a směrem z Obřího dolu. Z české strany se dá na Sněžku dostat pěšky jen ze dvou směrů. Od Růžové hory a od chaty Jelenka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto region-krkonose.cz

Štítky Sněžka, omezení, opava, Traverz, Růžová hora

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.