čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Královéhradecký kraj si není dostavbou operačních sálů ve Dvoře Králové jistý. Chce upravit projekt

Královéhradecký kraj chce nechat zrevidovat a upravit projektovou dokumentaci na přístavbu operačních sálů v Městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem. Úprava bude stát zhruba 300 tisíc korun. Výstavbu nových sálů řeší vedení kraje od roku 2017, kdy se v nemocnici otevřela nová laboratoř.

„Doposud navrhovanou dostavbu dvou sálů nad pavilonem laboratoří, kdy se náklady pohybovaly přes 80 milionů korun bez DPH, považuji za finančně náročnou. Proto jsme se rozhodli projektovou dokumentaci zrevidovat a upravit,“ řekl náměstek hejtmana Aleš Cabicar (TOP 09). Královéhradecký kraj má připravené stavební povolení a prováděcí projekt.

„Od doby vypracování první projektové dokumentace došlo k navýšení ceny projekčních prací. Hledali jsme cestu minimálních nákladů a optimální výstavby, proto posilujeme krajský rozpočet o 300 tisíc korun na přípravu upravené projektové dokumentace,“ okomentoval radní pro investice Václav Řehoř (ODS).

Dostavba nemocnice vyvolala před pár lety spor

V roce 2017 byla dostavba nemocnice ve Dvoře Králové velkým tématem a vyvolala spor mezi vedením Královéhradeckého kraje a městem Dvůr Králové nad Labem. Radnice tenkrát požadovala, aby nové operační sály vznikly v přístavbě nad laboratořemi. Kraj chtěl naopak rekonstruovat ty původní v hlavní budově.

„Rekonstrukce současných operačních sálů by mohla znamenat řadu komplikací. Od utlumení chodu nemocnice až k odchodu zaměstnanci, kteří by neměli kde pracovat,“ řekl před pár lety starosta města Jan Jarolím (ANO 2011)

V té době se objevil i názor, že chce Královéhradecký kraj nemocnici zavřít. To ale Královéhradecký kraj vždy odmítal.  „Jak jsem řekl dříve, kraj s dvorskou nemocnicí samozřejmě stále počítá v rámci operativních zákroků menšího charakteru,“ řekl novinářům Cabicar.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Královéhradecký kraj

Štítky nemocnice, Dvůr Králové nad Labem, operační sál, dostavba, projekt, Královéhradecký kraj, finance, úprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.