úterý 14. července 2020 Karolína

16 let vězení za vraždu novorozence, rozhodl soud v Hradci Králové

Krajský soud v Hradci Králové dnes poslal devatenáctiletou ženu za vraždu novorozence na 16 let do vězení. Hrozilo jí až 20 let nebo trest výjimečný. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájce si ponechali lhůtu na odvolání. Mladá žena své novorozené dítě usmrtila krátce po porodu loni 3. června v bytě ve Střevači na Jičínsku.

"Obžalovaná před soudem odmítla vypovídat," řekl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek. Žena se ve své výpovědi na policii doznala.

Teprve osmnáctiletá matka měla holčičku porodit v pondělí. Druhý den o vraždě policii informovala babička dítěte. „Z prvotního ohledání na místě a dalšího šetření získali informace, které vedly následující den k zahájení trestního stíhání 18leté matky dítěte pro spáchání zvlášť závažného trestného činu vraždy,“ řekla před rokem mluvčí policie Ivana Ježková.

Mezi místními se říkalo, že dítě mladá matka nechtěla. Mohla však dítě odložit například do babyboxu v jičínské nemocnici. Státní zástupce jí tak poslal do vazby.

Druhá loňská vražda se stala v červenci v restauraci v Rychnově nad Kněžnou, kde podle kriminalistů svoji manželku zastřelil legálně drženou pistolí tehdy devětačtyřicetiletý muž. Obviněnému, který se doznal, hrozí až 18 let vězení. Krajský soud by se měl tímto případem začít zabývat 18. května.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři , | Foto PČR

Štítky vražda, Jičínsko, matka, vězení, novorozeně, Hradec Králové, soud, Střevač

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.