Za měsíc Divadlo Drak odvysílalo deset záznamů inscenací ze stávajícího repertoáru a připravil video četbu na pokračování z knihy Petry Soukupové „Kdo zabil Snížka?“. 25 kapitol načetlo 25 zaměstnanců divadla a postupně se zveřejňovala jedna po druhé.
„Velmi nás překvapil zájem škol o náš on-line projekt. Učitelé základních a středních škol i dětských dramatických souborů nás kontaktují s prosbou o opětovné sdílení záznamů a inscenací, které používají v rámci výuky,“ říká ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.
Lektorské oddělení divadla vytvořilo navíc ke všem záznamům inscenací pracovní listy a spolu se scénografkou Terezou Vašíčkovou připravuje „Ateliéry na doma“. S nimi si mohou děti zkusit vyrobit například draka.
Na konci dubna Divadlo Drak uvede seriál lektorského oddělení „Jak se dělá divadlo“. Na začátku května pak zveřejní pro školy virtuální prohlídku výstavy „A neříkej to ve škole“, která mapuje období totality od pražského jara po sametovou revoluci pohledném jedné rodiny.
„Jsme rádi, že projekt Drak na doma má tak velkou a příznivou odezvu u diváků, i když záznamy nemohou plnohodnotně nahradit zážitek z živého umění a věříme, že v dohledné době budeme moci naše diváky opět přivítat v hledišti divadla,“ doplňuje vedoucí marketingu a produkce Divadla Drak Barbora Kalinová.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.