pondělí 25. května 2020 Viola

Malé obchody v Královéhradeckém kraji mají nové ochranné prostředky

139 malých prodejen v Královéhradeckém kraji dostalo dezinfekce, ústenky a ochranné rukavice. Celkem vedení kraje rozdalo 10 tisíc roušek, dva tisíce rukavic a 25 tisíc litrů dezinfekce.

„Vedle lékařů, sester a všech, kteří v současné době bojují se šířením koronaviru, jsou v první linii také prodavači, prodavačky a další zaměstnanci obchodů,“ vysvětluje hejtman kraje Jiří Štěpán. Ani tito lidé nemají v těchto dnech dostatek kvalitních ochranných pomůcek. 

Všechny zásobované prodejny v kraji sdružuje Asociace české tradičního obchodu. „Především menší prodejny, které nenakupují zboží v tak velkých objemech, mají velký problém se k ochranným pomůckám dostat,“ vysvětluje předseda asociace Pavel Březina. Celkem jde zhruba o 30 tisíc prodavačů a prodavaček. 

Královéhradecký kraj zařídil téměř dva miliony respirátorů

Královéhradeckému kraji se zatím podařilo pro ochranu před nákazou COVID-19 získat od státu či nakoupit přes 1,5 milionu kusů roušek a téměř 370 tisíc respirátorů. Zhruba 75 procent ochranných pomůcek kraj rozdělil do zdravotnictví a sociálních služeb.

"Stav je v tuto chvíli stabilizovaný, ale je to na hraně udržitelnosti. Nelze předvídat, jak bude situace vypadat za týden. Každá dodávka ochranných pomůcek je proto důležitá," řekl Štěpán

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky roušky, dezinfekce, prodejny, rukavice, ochranné pomůcky, Královéhradecký kraj, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.