pondělí 25. května 2020 Viola

Hotely ve Špindlerově Mlýně zaznamenaly vyšší zájem o letní pobyty

Hoteliéři v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn zaznamenali na jaře meziročně vyšší zájem o letní pobyty. Ubytovací zařízení lákají také na vysoký hygienický standard. Ve Špindlerově Mlýně, ve kterém je okolo 10 tisíc lůžek, jsou zařízení všech kategorií.

Koronavirovou pandemií způsobený výpadek zahraničních cestovních kanceláří, které spolupracují s místními hotely, začaly vyplňovat také české cestovky. "Rezervace nejvíce poptávají jednotlivci, následují menší české cestovní kanceláře. Menší cestovky poptávají špindlerovské hoteliéry se zájmem o spolupráce ohledně ubytování. Některé cestovky, které se zaměřovaly na Itálii, Chorvatsko a další země, nyní obracejí zájem na české hory," řekl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura.

Podle něj je nynější situace podobná jako před lety, když se zhoršila bezpečnostní situace v Egyptě. "Ve Špindlu byly pak dvě letní sezony po sobě velmi silné. Češi si začínají uvědomovat, že cesta do zahraničí nevede," řekl Jandura.

Doporučuje lidem, kteří chtějí trávit dovolenou v horském středisku, aby nečekali a pobyty si včas zarezervovali. Podle něj většina hotelů a penzionů reaguje na současnou situaci i tím, že při zrušení rezervace vracejí peníze, případně nabízejí náhradní pobyty v daném hotelu.

V Krkonoších skončila zimní sezona kvůli nařízením vlády v souvislosti s koronavirem předčasně v polovině března, zavřely lyžařské areály, restaurace, hotely, penziony a atrakce. Živnostníci podnikající v cestovních ruchu odepsali kvůli tomu také tradičně úspěšný prodloužený velikonoční víkend. Propady tržeb hotelů, penzionů jsou podle Jandury ve Špindlerově Mlýně dramatické, vyšší zájem o letní sezonu může dopady zmírnit.

"Pokud vláda opatření včas uvolní, letošní letní sezona by mohla být pro nás zajímavá a trochu bychom se zahojili. Zatím to vypadá, že by mohla být srovnatelná s tou loňskou, ne-li lepší," řekl Jandura.

Další s pobídek pro klienty je i to, že špindlerovské hotely jednají o certifikaci na záruku nadstandardních hygienických podmínek.

Autoři | Foto Špindl Bike Park

Štítky ČR, rekreace, hotely, koronavirus, Krkonoše

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.