pátek 3. dubna 2020 Richard

Nemocnice Královéhradeckého kraje začaly dostávat respirátory z Číny

Nemocnice Královéhradeckého kraje se dnes dočkají roušek a respirátorů z páteční dodávky, kterou dovezla letadla do České republiky z Číny. Postupně by mělo v těchto nemocnicích skončit 49.400 ústenek a 22.600 respirátor. Třídy FFP2.

Další várka roušek a respirátorů už byla potřeba. Na konci minulého týdne nemocnice uvedly, že mají zásobu těchto ochranných pomůcek jen na několik dní.

Respirátory a roušky začala ráno nemocnicím rozvážet dodávka krajské společnosti Královéhradecká lékárna. Největší část ochranných pomůcek dostane krajská nemocnice v Náchodě, pod kterou spadá i ta rychnovská. Další si rozdělí nemocnice v Jičíně, Trutnově a Dvoře Králové nad Labem.

Roušky a respirátory z dodávky z Číny, dostanou podle hejtmanství i záchranáři, nemocnice ve Vrchlabí, lékařské pohotovostní služby a odběrové sestry. Kromě zdravotnictví budou ochranné pomůcky směřovat i pracovníkům v sociálních službách.

V Královéhradeckém kraji, je 18 pozitivních případů nákazy novým koronavirem. Nejvíc nemocných, celkem 11, bylo zjištěno v okrese Hradec Králové.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky roušky, respirátory, nemocnice Královéhradeckého kraje, zásilka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.