pátek 3. dubna 2020 Richard

VIDEO: Jak vypadá dekontaminace záchranářů po ošetření pacienta s podezřením na koronavirus

Hasiči Královéhradeckého kraje natočili video, ve kterém ukazují jak složitá je dekontaminace záchranářů po té, co se setkají s pacientem, který má podezření na COVID-19. Speciálním procesem, který může trvat i několik hodin, musí projít jak samotní záchranáři, tak všechno vybavení i sanitka.

„Mnoho hodin společných výcviků nás naučilo zvládnout vše rychle a efektivně. Přesto zejména proces dezinfekce pacientského prostoru sanitky znamená, že posádka minimálně hodinu a půl chybí u pacientů v terénu,“ píší hasiči. 

Plnohodnotnou dekontaminaci posádek a záchranářů v Hradci Králové provádí čtyři až šest hasičů u Fakultní nemocnice. Tady bylo postaveno provizorní dekontaminační stanoviště, na které v případě poplachu vyjíždí jedna cisterna a měřící vůz. 

„Hasiči připraví před příjezdem sanitky prostor pro dekontaminaci, kde je určená nebezpečná zóna, nástupní prostor a prostor pro svlékání ochranných prostředků,“ píší hasiči. 

Při čištění sanitky se nesmí zapomenout na žádné místo se kterým mohlo přijít pacient nebo samotná posádka do kontaktu. Jde hlavně o kliky, madla ve vozidle, prahy, volat, sedačka a tak dále. 

„Samotnou dekontaminaci posádky máme již díky několikaletým zkušenostem a spolupráci mezi hasičských a záchranným sborem nacvičenou,“ píší hasiči na svém webu. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ZZS Královéhradeckého kraje

Štítky dekontamice, HZS, Královéhradecký kraj, Hradec Králové, nemocnice, koronavirus, sanita, zcáhranáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.