pátek 3. dubna 2020 Richard

Česko má první oběť koronaviru. Zemřel pětadevadesátiletý muž

, aktualizováno 22. března 2020, 21:12

Česko má první oběť nového koronaviru. Lékaři dnes oznámili, že na nákazu zemřel pětadevadesátiletý muž, který byl hospitalizovaný v Praze v Nemocnici Na Bulovce. Podle dostupných informací muž nebyl na jednotce intenzivní péče.

Zemřelý muž trpěl řadou zdravotních problémů, jako chronické srdeční selhání, chronická ischemická choroba srdeční a měl kardiostimulátor. Důvodem úmrtí bylo celkové vyčerpání organismu. "Muž ve věku 95 let byl hospitalizován 18. března, kdy se u něj potvrdila infekce. Trpěl řadou zdravotních problémů. Bohužel i s tímto momentem jsme museli počítat," srhnul ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle Vojtěcha je hospitalizováno 74 lidí. Na jednotkách intenzivní péče je 19 z nich, na plicní ventilaci 11 a jeden muž ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) je na speciálním přístroji, který okysličuje krev.

Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku dnes stoupl na 1120, oznámilo na svém webu ministerstvo zdravotnictví. Za dnešek přibylo 73 nemocných. Vyléčených z nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, zůstává šest lidí. První tři potvrzené případy nákazy se v České republice objevily před třemi týdny - v neděli 1. března.

V Královéhradeckém kraji je už 18 nemocných 

Počet potvrzených případů nákazy novým koronavirem v Královéhradeckém kraji dnes vzrostl o jeden na 18 nemocných. Novým případem je muž z Jičínska, ročník narození 1992, který byl v Itálii. Muž, který má trvalý pobyt v Praze je v domácí izolaci, průběh jeho onemocnění je mírný. 

Nejvíc nemocných, celkem 11, bylo zjištěno v okrese Hradec Králové. Tři potvrzené případy nákazy jsou na Náchodsku, dva na Trutnovsku a po jednom na Rychnovsku a Jičínsku. Jičínsko bylo do dneška jediným okresem v kraji bez prokázaného případu nemoci. U všech potvrzených onemocnění se hygienikům podařilo dohledat původ nákazy.

Prvním nakaženým v Královéhradeckém kraji byl Američan, který trvale žije v Praze. V domácí karanténě je ale v hradeckém kraji. Jeho případ byl potvrzen v pondělí 9. března.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky koronavirus, muž, Bulovka, Praha, Česká republika, oběť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.