neděle 25. října 2020 Beáta

Odběrové místo v Fakultní necmocnici Hradec Králové využilo přes 30 lidí

Provoz odběrového místa ve Fakultní nemocnici Hradec Králové byl také druhý den od svého spuštění průběžný, bez komplikací. Odběry vzorků na COVID-19 zajišťuje v kraji také mobilní odběrový tým, jezdí k pacientům domů. Odběrové místo ve FN je v provozu v pracovní dny od 09:00 do 12:00.

"Ve středu využilo odběrové místo osm lidí, včera 23. Provoz byl bez komplikací," řekl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Odběrové místo pro lidi s podezřením na onemocnění COVID-19 je na parkovišti vně nemocničního areálu vedle hlavního vjezdu do nemocnice. Tvoří ho stan a mobilní buňky. Lidé by na odběrové místo neměli kvůli riziku šíření koronaviru cestovat hromadnou dopravou, ale auty.

Testováni jsou lidé doporučení krajskou hygienickou stanicí či infektology. Výsledek testu dostanou lidé zprávou na mobilní telefon. Samoplátci testováni nejsou.

V Královéhradeckém kraji působí také mobilní odběrová sanita, která v minulých dnech provedla deset až 20 odběrů.

V Královéhradeckém kraji bylo dopoledne 14 potvrzených případů nákazy novým koronavirem, stejně jako ve středu a čtvrtek. Nikdo z nakažených nemusel být hospitalizován, průběh nemoci mají mírný. V Královéhradeckém kraji, který je třetím nejméně zasaženým regionem v ČR z hlediska prokázaných případů onemocnění COVID-19, je stále původ nakažení dohledatelný.

V Česku je aktuálně 765 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Autoři | Foto FNHK

Štítky ČR, nemocnice, koronavirus, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.