čtvrtek 22. října 2020 Sabina

Armáda pomáhá střežit hranice na Trutnovsku i Náchodsku

Od včerejšího dne, se stal Trutnov dočasně domovem pro 43 příslušníků Armády České republiky. Pomáhají tu cizinecké policii při ostraze hranic.

Vojáci budou na hranicích působit minimálně do 24. března. Při prodloužení nouzového stavu zůstanou i déle. Vojáci jsou ubytováni na ZŠ Mládežnická v Trutnově, kde mají zároveň zajištěnou i stravu. „Přítomnost armády považuji za rozumný krok a vítám jej. V tuto chvíli je třeba zintenzivnit kontrolu hranic, což v takové míře nemůže samotná cizinecká policie zvládat,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnov.

Vojáci mají v Královéhradeckém kraji v současnosti tři stanoviště, ve kterých jsou ubytovaní. Tím je kromě Trutnova i Náchod a Rychnov nad Kněžnou. Hraniční přechody ve východních Čechách budou hlídat na vyžádání policie tam, kde bude třeba. „Vojáci vypomáhají policistům při dodržování vládního nařízení o omezení volného pohybu osob, při službě na státní hranici s Polskem,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Vojáci pracují na 3 směny a ve skupině,  je 8-12 členů. Jde o pěší i hlídky ve vozech ze 4. brigády rychlého nasazení,ale i z podřízených praporů," říká mluvčí Generálního štábu Armády České republiky Magdalena Dvořáková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto acr.army.cz

Štítky armáda ČR, Náchod, Trutnov, hranice, kontroly

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.