Ve Zborovské ulici v Hradci Králové půjde k zemi 60 stromů

Autoři | Foto Hradecká Drbna

Od pondělí se začnou ve Zborovské ulici v Hradci Králové kácet nemocné stromy. Celkem půjde z k zemi 60 kusů stromů. Jde o 35 smrků, 11 javorů, jednu břízu, dvě borovice, šest vrb, dva akáty, jeden jeřáb a dvě jabloně. Podle technických služeb jde o stromy, které jsou suché a prakticky mrtvé.

„ V prostoru byly na základě kontroly označeny dřeviny, které je nutné odstranit pro jejich velmi špatný zdravotní stav a z bezpečnostních důvodů,“ vysvětluje mluvčí Magistrátu města Hradec Králové Kateřina Šmídová. Tyto stromy jsou nebezpečné pro chodce i samotné řidiče. V jejich blízkosti se nachází i dětské hřiště. 

„S ohledem na složitou orientaci v zapojeném prostoru byly stromy navržené k odstranění označené oranžovým terčíkem,“ doplňuje Šmídová. 

O náhradu pokácených stromů se postarají dřeviny, které zde rostou z náletů. Ty už jsou zakořeněné. 

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky kácení, zborovská ulice, Hradec Králové, storm, nemocný strom, strom, Magistrát města Hradec Králové

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.