čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Policie odložila případ posprejovaní Havlovy chalupy na Hrádečku. Pachatele nemá

Policie nenašla neznámého sprejera, který v říjnu loňského roku posprejoval vrata chlupy Václava Havla na Hrádečku. Případ tak odložila. Škoda je vyčíslena na pět tisíc korun. O náhradu však Dagmar Havlová nežádá.

Žalobu na neznámého pachatele v polovině října loňského roku podala starostka Mladých Buků Lucie Potůčková. Případ tak začala řešit policie z Trutnova. „Po příjezdu na místo hlídka zjistila na vratech tři nápisy bílou barvou, které tam nasprejovala dosud neznámá osoba,“ dodala k případu mluvčí policie Eva Prachařová.

Havlová chce na Hrádečku postavit hotelový resort

Vdova po prezidentu Václavu Havlovi Dagmar Havlová chce nedaleko své chalupy na Hrádečku postavit hotelový resort. Součástí projektu Hrádeček Resort by měly být apartmány a hlavní budova. V komplexu má být i muzeum Václava Havla a parkoviště. Chalupu a pozemky na Hrádečku Havlová po prezidentově smrti zdědila.

Havlová záměr nekomentovala. "Vyjádření paní Havlová v této záležitosti neposkytne. Jedná se o soukromou věc a do té vám, promiňte, nic není,"  řekla Barbora Pavlovská z Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Robert Feješ

Štítky Václav Havel, chata, Hrádeček, vandal, policie, pachatel, odložený případ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.