pátek 28. února 2020 Lumír

Petrova bouda v Krkonoších se otevře do konce března

Přesný termín otevření nové Petrovy boudy nad Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších nebyl dosud stanoven. Zprovozněna pro veřejnost by měla být v prvním čtvrtletí letošního roku. Původně měla "Petrovka" zahájit provoz k Novému roku 2020, poté se hovořilo o přelomu ledna a února.

"Fyzická kolaudace proběhla, dokládáme ještě dokumenty na stavební úřad. Je tu (nastaven) nějaký proces, který neurychlíte," řekl ČTK Havlík. Zkušební provoz by měl být v únoru. "Naším zájmem je otevřít co nejdříve," řekl Martin Havlík ze společnosti Snowy Chalet, která je investorem stavby. 

Nová Petrova bouda stojí v nadmořské výšce 1288 metrů v místech původního objektu, který vyhořel 1. srpna 2011. Tvoří ji dva objekty, jejichž stavba začala v květnu 2016. Celkové náklady včetně vybavení jsou přibližně 120 milionů korun. Kapacita staré Petrovy boudy byla 180 lidí, aktuální plánovaná kapacita je okolo 70 lidí. V Petrově boudě bude mimo jiné restaurace a možnost ubytování.

Hlavní objekt vznikl pod dohledem památkářů, protože byl navržen jako nástavba a přístavba zbytku původní Petrovy boudy z 80. let 19. století, který je památkově chráněný.

Tomáš Kučera kš

Autoři | Foto Max Müller

Štítky ČR, stavby, památky, turistika, Petrova bouda, Krkonoše, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.