úterý 25. února 2020 Liliana

Vodní nádrž Rozkoš bude čistší. Pomůžou kanalizace i čistírna vod

Odpadní vody z Vysokova a Provodova-Šonov už několik let tečou přímo do nádrže Rozkoš v České Skalici. Tomu by měla zabránit nová kanalizace v okolních obcích a čistička odpadních vod v Novém Městě nad Metují, kam bude voda převedena.

„Rovenský a Rozkošský potok jsou dva znečištěné toky, které Rozkoš zásobují fosforem. Ten je příznivý pro rozvoj sinic řas,“ vysvětlil na včerejší tiskové konferenci radní pro oblast vodního hospodářství Karel Klíma (KDU-ČSL).

Prvním krokem Královéhradeckého kraje bude vybudování přivaděče, který znečištěnou vodu dopraví do čističky v Novém Městě nad Metují. V druhé fázi se začne připravovat nová kanalizace v obcích Vysokov a Provodov-Šonov. „Předpokládáme, že tato investice do společné části kanalizačního řadu bude stát okolo deseti milionů korun. Zhotovení projektové dokumentace a příprava investice vyjde zhruba na jeden milion korun,“ doplnil radní Klíma.

Vodní nádrž Rozkoš byla před několika lety oblíbenou dovolenkovou destinací východních Čech. Kvalita vody se však v posledních letech podepsala i na provozu samotného kempu.

Vodní nádrž Rozkoš se začala stavět v roce 1951 a hotová byla o osmnáct let později. Díky rozloze přes tisíc hektarů je osmou největší přehradou v České republice, která pojme přes 76 milionů kubických metrů vody.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři , | Foto pixabay.com

Štítky rozkoš, vodní nádrž, znečištění, kanalizace, čistička vod, kemp

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.