Aquapark v Hradci láká na umělé vlnobití, město ho dotuje miliony

Autoři | Foto SNHK

Návštěvnost aquacentra ve stotisícovém Hradci Králové v posledních letech roste a nyní je na úrovni kolem 130 tisíc lidí za rok. Hlavní atrakcí areálu je historické umělé vlnobití z roku 1932. Provoz areálu, který spravuje městská příspěvková organizace Správa nemovitostí, město dotuje. Loni dotace na provoz a opravy činila 11,5 milionu korun, zhruba stejně aquacentrum vybralo na vstupném. Podobně provoz bazénů a akvaparků dotují i jiná města v hradeckém kraji.

Hradecké aquacentrum je součástí areálu městských lázní a krytého padesátimetrového plaveckého bazénu. Městské lázně byly otevřeny již v roce 1933, po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1998 v nich vzniklo aquacentrum při zachování původního vzhledu budovy a provozu vlnobití.

Právě vlnobití, jehož mechaniku a pohon si mohou návštěvníci i prohlédnout, je největším lákadlem aquacentra. „Přijíždějí k nám lidé z celé ČR, aby unikátní vlnobití zažili. Děti nejvíce oceňují 82 metrů dlouhý tobogán,“ uvedla ředitelka Správy nemovitostí Jaroslava Bernhardová. Dalšími atrakcemi jsou třicetimetrový bazén s vodními prvky, vířivky, bazén s podvodními masážemi, parní kabiny či sauna. V areálu je i kadeřnictví, pedikúra, manikúra, restaurace a ubytovna.

Dosud nejvyšší návštěvu aquacentrum vykázalo předloni v počtu 131 849 lidí. Loni návštěvnost klesla na necelých 128 tisíc lidí. „Návštěvnost se odvíjí i od počasí, v první polovině roku 2017 byly na horách velice příznivé sněhové podmínky, proto dle očekávání byla návštěvnost trochu nižší,“ uvedla Bernhardová.

Zatím poslední větší změnou v areálu lázní bylo otevření slunné loučky v červenci 2016. Loučka, jejíž vybudování přišlo na šest milionů korun, je propojena s aquacentrem i plaveckým bazénem a loni ji využilo 3500 lidí. Pro Hradečany to je klidné místo v centru města k opalování a relaxování a bezpečné místo pro děti, které zde mají různé atrakce.

Vedení radnice považuje aquacentrum za standard v nabídce aktivního trávení volného času u měst velikosti Hradce. „Dotace na provoz aquacentra je v možnostech městského rozpočtu a není nijak nestandardně vysoká ve srovnání s celou řadou dalších dotací do oblasti komunálních služeb, sportu, kultury nebo vzdělávání,“ uvedla náměstkyně primátora Romana Lišková (HDK).

V Jičíně radnice provoz městského akvacentra dotuje 8,5 milionu korun. „Nejde o malou částku, ale aquacentrum se stalo důležitou součástí života ve městě. Navštěvuje ho široká veřejnost, žáci a studenti, senioři, maminky s dětmi, turisté. Těžko si lze představit nějaké zvýšení cen vstupného. Jde o službu veřejnosti,“ řekl mluvčí radnice Jan Jireš.

Základní vstupné do hradeckého aquacentra ve všední dny odpoledne, o víkendech a svátcích činí pro dospělého 130 korun na hodinu, dvě hodiny jsou za 175 korun a celodenní vstup je za 220 korun. V Jičíně je vstup na 1,5 hodiny za 90 korun, celodenní vstupenka je za 150 korun.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky aquacentrum, voda, zábava, koupání, Hradec Králové, bazén, lázně, Královéhradecký kraj, Česko, Jičín, Hudební divadlo Karlín

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.