Slezskému Předměstí v Hradci se uleví, do finále jde rekonstrukce klíčové ulice

Autoři | Foto se souhlasem Technických služeb Hradec Králové

Zavřený úsek ulice Bratří Štefanů mezi Ječnou a Kladskou znamená pro tuhle část Slezského Předměstí v Hradci poslední větší dopravní zkoušku. Jde o finální etapu oprav, po které se silnice konečně otevře bez dopravních omezení.

Slezskému Předměstí v Hradci se po měsících omezení konečně blýská na lepší časy. Rekonstrukce ulice Bratří Štefanů se dostává do závěrečné fáze. Silničáři se do posledního úseku mezi ulicemi Ječná a Kladská pustí ve středu 15. dubna.

Práce navazují na postupnou opravu hlavního tahu, která tu probíhá už od roku 2023. Teď přichází na řadu kompletní uzavírka, během níž se bude frézovat vozovka, obnoví se asfaltové vrstvy a upraví se i podloží silnice.

Uzavírka potrvá zhruba do poloviny července a po celou dobu bude úsek zcela neprůjezdný. Řidiči budou muset počítat s objízdnými trasami a změnami v dopravním značení. Nově se zavede jednosměrný provoz a zákaz zastavení v ulicích Ječná, Holečkova, Požární, V. Nejedlého a Jižní. "U městské hromadné dopravy dojde ke změně umístění zastávky Stoletá, která bude přesunuta o několik desítek metrů dále do ulice Ječná," upozornilo město na Facebooku.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ulice, rekonstrukce, doprava, Bratří Štefanů, Hradec Králové

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.