Dnes, 07:25
Stavba moderního bytového komplexu Rezidence U Sadů, která roste v ulici Na Střezině v Hradci Králové, vstupuje do své závěrečné fáze. Dokončena je střecha a fasáda. Většina bytů už je prodaná. Zůstává pár nejmenších s cenou od 6,3 milionu korun.
Podle aktuálních informací jsou hotové podlahy, vytápění, vnitřní štuky i vzduchotechnika. V těchto dnech by se mělo pokračovat v kompletaci topení a elektroinstalací pro páté patro. Následovat budou terénní úpravy kolem domu.
Rezidence nabídne celkem 55 nových bytových jednotek, jejichž dispozice se pohybují od 1+kk až po 4+kk. Každý byt bude mít balkon, lodžií nebo terasou. K tomu se počítá i s 69 parkovacími místy.
V současné době je většina bytů prodaná. Volné jsou prakticky jen ty nejmenší. K dispozici už jsou pouze byty o dispozici 2+kk. Nejlevnější za 6,39 milionu korun má 46,5 m². Nejdražší v nabídce je aktuálně o velikosti 51,1 m² za 7,45 milionu korun.
Podobně velké byty v Hradci Králové nabízí i nová Rezidence Kristian. 2+kk v druhém patře s obytnou plochou 43 m² je tam na prodej za 5,8 milionu korun. Nutno však zmínit, že dispozičně stejné byty jsou tam prodávány i za cenu přes 7,5 milionu korun.
Ceny nemovitostí šly v roce 2025 celkem citelně nahoru. Zdražily hlavně starší byty, v průměru se cena za m² těchto bytových jednotek v období leden až listopad 2025 zvýšila o 17 %.
Vysoká poptávka zvedla ceny i rekreačních nemovitostí. Chaty, chalupy i rodinné domy zdražily o zhruba deset procent ve srovnání s předchozím rokem. Menší chaty do 80 m² podražily o 9 %, zatímco větší objekty (81 až 300 m²) o 8 %. Rodinné domy vzrostly o 10 %, což svědčí o trvalém zájmu o tyto nemovitosti.
„Růst cen v oblasti prodeje bytů predikujeme i pro příští rok, a to zejména na jeho začátku, než vstoupí v platnost nová pravidla pro investiční hypotéky,” uvedla v tiskové zprávě Hana Kontriš, manažerka Oborových služeb Seznam.cz.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám