Dnes, 10:50
Návštěvníky Světového poháru ve Špindlerově Mlýně čeká o víkendu boj o parkování. Auta budou po zaplnění města odkláněna do Vrchlabí, odkud se lidé do Špindlu dostanou kyvadlovou dopravou.
Špindlerův Mlýn o tomto víkendu zaplní fanoušci alpského lyžování. Jede se Světový pohár, vše je nachystáno i dopravní opatření. Dá se čekat velký boj o parkovací místa. Dobrou zprávou je, že parkovací plochy ve Špindlerově Mlýně se otevřou už od 6:30 hodin a budou zdarma. K dispozici budou velkokapacitní parkoviště P1 a P2 na Hromovce, přičemž parkoviště P1 nabídne i vyhrazená místa pro držitele průkazu ZTP. Další možností je provizorní parkování na určených úsecích silnice II/295.
Jakmile se parkovací kapacity ve Špindlerově Mlýně naplní, bude vjezd do města zcela uzavřen. Do Špindlu se pak dostanou pouze řidiči s platnou povolenkou. Ostatní auta budou odkláněna do Vrchlabí. "Provizorní parkoviště bude zřízeno na silnici II/295 od křižovatky s ulicí Pražská po okružní křižovatku se silnicí I/14, zatímco na silnici I/14 směrem na Valteřice zůstane provoz zachován v obou směrech, avšak s omezenou rychlostí. Pokud se naplní kapacita těchto odstavných ploch, bude využit obchvat města v úseku Vejsplachy – Hořejší Vrchlabí až ke křižovatce s ulicí Horská," popsali dopravní plán policisté na svém webu.
Pokud skončíte ve Vrchlabí, tak důležitá zpráva je, že odtud bude od 6:40 zajištěna bezplatná kyvadlová doprava. Oanžová linka pojede na trase Vrchlabí, Vejsplachy - Špindlerův Mlýn, autobusové nádraží. Autobusy budou zastavovat na všech běžných i dočasných zastávkách.
Po příjezdu do Špindlerova Mlýna se návštěvníci dostanou do areálu buď pěšky, zhruba kilometrovou nenáročnou trasou nebo mohou využít městskou kyvadlovou dopravu. Ta bude od sedmé hodiny ráno jezdit po trase Labská - Centrum - Skiareál, a to po bílých linkách se zastávkami na běžných i jedné dočasné zastávce u silnice II/295. Všechny autobusy jsou nízkopodlažní, k dispozici budou také pravidelné městské skibusy.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám