Út 25. 8. 2026Radim
Zprávy

Jičín připravil rozpočet na dalších rok. Hospodařit bude s 855 miliony korun

Petr Roubíček1 minuta čtení12. 12. 2024, 8:30
Jičín připravil rozpočet na dalších rok. Hospodařit bude s 855 tisíci korun
Jičín připravil rozpočet na dalších rok. Hospodařit bude s 855 tisíci korun · Foto: se svolením města Jičín

Rada města Jičín doporučila Zastupitelstvu schválit návrh rozpočtu na rok 2025, který počítá s příjmy a výdaji ve výši 855 milionů korun. Z toho více než 329 milionů korun je vyhrazeno na ambiciózní investiční projekty, včetně výstavby Odpočinkové zóny Cidlina či rekonstrukce ulic Ruská a Poděbradova.

Zastupitelstvo bude o návrhu rozpočtu rozhodovat 11. prosince 2024. Mezi plánované investice patří také rozšíření skládky Libec a zastřešení venkovního hřiště házené, což má zlepšit podmínky pro sport a rekreaci.

Kromě velkých projektů se město soustředí na infrastrukturu, včetně výstavby kanalizace v Sedličkách a rekonstrukce městského úřadu. „Investice budou částečně financovány z dotací a spolufinancování s Královéhradeckým krajem a dalšími partnery,“ napsal novinářům mluvčí radnice Jan Jireš.

Jičín také pokračuje v rozvoji svých kulturních a sociálních služeb, s důrazem na podporu místních příspěvkových organizací a rozvoj cestovního ruchu. Rozpočet reaguje na potřeby všech oblastí městského života, od vzdělávání po ochranu životního prostředí a podporu kultury.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Generátory místo sítě. Hradecká nemocnice zvládla šest hodin bez prouduHradecko

Generátory místo sítě. Hradecká nemocnice zvládla šest hodin bez proudu

Fakultní nemocnice Hradec Králové se na šest hodin obešla bez hlavního přívodu elektrické energie. Nešlo ale o nečekaný výpadek. Kvůli plánované opravě a výměně trafostanice převzaly část napájení dvě výkonné mobilní elektrocentrály. Na místě je zajišťovali hasiči.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook