Trutnov chce přitáhnout rodiny s dětmi. Pořídí pro ně nové byty

Trutnovská radnice se snaží přitáhnout mladé rodiny rozšířením městského bytového fondu. Zájem mají o koupi bytů s dispozicemi 2+1, 3+kk a 3+1, ideálně s bezbariérovým přístupem a výtahem, pokud se nacházejí ve vyšším patře.
Město chce posílit svou pozici jako energické mladé město, což dokládá i slova místostarosty Tomáše Eichlera. „Dlouhodobě chceme v Trutnově udržet mladé rodiny, které zde chtějí vychovávat své děti. Nabídka dostupného bydlení je způsob, jak jim usnadnit návrat do města," vysvětluje v tiskové zprávě Eichler.
Radnice již má zkušenosti s využíváním městských bytů pro získání mladých odborníků, například lékařů pro trutnovskou nemocnici. Tyto byty pak představují významný benefit pro nové zaměstnance.
Příležitost ke koupi nových bytů se nyní objevuje díky dotačnímu programu Ministerstva pro místní rozvoj, který startuje na podzim. „Prozatím poptáváme dva byty a plánujeme, že k faktickému prodeji dojde na jaře," dodává Eichler s tím, že celý proces vyžaduje schválení zastupitelstva a je časově náročnější než běžný prodej.
Pro zájemce o prodej bytu městu je kontaktní osobou Ing. Klára Bednářová, vedoucí Odboru majetku města. Kontaktovat ji můžete na e-mailu [email protected] nebo telefonicky na čísle 736 199 674.
Jak hodnotíte tento článek?
Doporučujeme
ZprávyObavy ze střetu fanoušků: Policie chystá v Hradci velké manévry
ZprávyZ rekordního podvodu v Hradci Králové policie zajistila asi pět milionů
SpolečnostCelé město se baví o fotbale, tolik lístků jsem ještě nesháněl, řekl Darida
Jihlavská Drbna











