Počasí dnes29 °C, zítra25 °C
Středa 19. června 2024  |  Svátek má Leoš
Bez reklam

Koupaliště Flošna v Hradci Králové zahájilo sezonu. Voda v bazénu je vyhřívaná

Koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové včera zahájilo letní sezonu. Počasí koupání zatím moc nepřeje, krátce po otevření v 10:00 byla teplota vzduchu při zatažené obloze asi 17 stupňů Celsia. Přes den se nezvýšila a přišly i přeháňky. Voda v padesátimetrovém plaveckém bazénu je však vyhřívaná na 26 stupňů Celsia.

"Prvními návštěvníky byly dvě plavkyně. Věříme, že po neděli se počasí zlepší, čas do té doby ještě využijeme k posledním vylepšením areálu," řekl vedoucí koupaliště Jan Konvalinka. Za celý den na koupaliště přišlo asi 20 lidí. Další lidé si na koupaliště přišli zaplavat ze studia wellness, které je součástí areálu Flošna a vstupenka do něj platí i na koupališti.

"Chodím plavat každý den a jsem rád, že koupaliště otevřeli. Mám zde celý bazén jen pro sebe," řekl plavec středního věku, zatímco plavčíci se choulili pod dekami pod střechou.

Flošna díky vyhřívaným bazénům tradičně zahajuje sezonu jako první koupaliště v Královéhradeckém kraji a v září ji končí jako poslední. Loni koupaliště otevřelo 20. května.

Otevírací doba je zatím od 10:00 do 18:00. Návštěvníci platí ceny vedlejší sezony, vstupné je jednotné pro všechny návštěvníky. Proti loňskému roku cena vzrostla o deset korun, a to na 80 korun při platbě čipovými hodinkami a na 110 korun při ostatních platbách. Děti do 120 centimetrů výšky mají vstup zdarma.

Při trvalejším teplém počasí přejde koupaliště do hlavní sezony a všechny bazény již budou vyhřívané. Prodlužovat se bude i provozní doba.

V hlavní sezoně vstupné meziročně zdraží v průměru o 13 procent. U jednotlivých druhů vstupného to bude znamenat nárůst o 15 až 20 korun. Důvodem zdražení je podle radnice růst nákladů asi o pětinu, zejména u energií, vody, stočného a tepla. Například celodenní vstupné pro dospělého placené hotově zdraží o 20 korun na 210 korun.

Na sezonu se chystají i další koupaliště v kraji, většinou chtějí otevřít v červnu. Například koupaliště Dachova u Hořic a koupaliště Kníže v Jičíně by měly sezonu zahájit 1. června, v Lodíně na Hradecku hodlají otevřít 15. června.

Koupaliště Flošna v sezoně nabízí padesátimetrový plavecký bazén, relaxační bazén s divokou řekou a s masážními lehátky, dětský bazén s minitobogany a dva velké tobogany, z toho jeden dušový, které obtéká líná řeka. Jedním z lákadel je adrenalinová skluzavka Jump. Atrakce jsou v ceně vstupného.

Flošna začala sloužit veřejnosti 21. května 2010 a dosud ji navštívilo téměř 1,264 milionu lidí. Zatím nejúspěšnější sezonu koupaliště zažilo v roce 2018, kdy je navštívilo přes 119.000 lidí. Naopak nejhorší byl rok 2021, kdy na koupaliště přišlo 58.000 lidí. Loni koupaliště navštívilo nadprůměrných více než 93.000 lidí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto SNHK

Štítky ČR, rekreace, počasí, koupaliště, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové zahájilo sezonu. Voda v bazénu je vyhřívaná  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.