Počasí dnes29 °C, zítra25 °C
Středa 19. června 2024  |  Svátek má Leoš
Bez reklam

Ve hře jsou opět kotlíkové dotace, půjdou z krajské pokladny

Lidé mohou opět zažádat o dotace na výměnu starých kotlů. Zájemci se ale musí vejít do termínu a ten je 31. srpna. Příspěvek je určený pro nízkopříjmové domácnosti na pořízení tepelného čerpadla nebo kotle na biomasu.

Tentokrát neprobíhá žádná časově omezená registrace do pořadníku žadatelů, jako tomu bývalo v uplynulých letech. Žádost je možné podat kdykoli, a to až do 31. srpna 2024 do 12 hodin. Dotaci lze použít pro výměnu zastaralého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním, nikoli však výměny krbových či kuchyňských kamen, za kotel na biomasu či tepelné čerpadlo. Plynové kotle již nejsou podle podmínek stanovených ministerstvem životního prostředí podporovány,“ uvedl radní pro regionální rozvoj a dotace Adam Valenta.

Kotlíková dotace je určena pro nízkopříjmové domácnosti, ve které všichni její členové pobírají ke dni podání žádosti starobní důchod nebo invalidní důchod pro invaliditu 3. stupně, případně žadatel nebo některý z členů jeho domácnosti pobíral v období od 1. 1. 2022 do doby podání žádosti příspěvek na bydlení.

Oprávněným žadatelem může být pouze fyzická osoba, která je vlastníkem nebo spoluvlastníkem rodinného domu, bytové jednotky v bytovém domě nebo trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci, a která v dané nemovitosti trvale bydlí. Žádost se podává elektronicky prostřednictvím Dotačního portálu Královéhradeckého kraje (dotace.khk.cz), žadatel zde musí mít před podáním žádosti zřízen svůj účet.

Maximální výše dotace na kotel na biomasu s ruční nebo samočinnou dodávkou paliva činí 130 000 Kč, na tepelné čerpadlo 180 000 Kč. Dotace se vztahuje nejen na nákup nového zařízení, ale i na související realizační práce a peníze mohou žadatelé získat dopředu.

Výměna zdroje vytápění může být v době podání žádosti také již zrealizována, platí ale, že žadatel musí vždy doložit fotodokumentaci původního kotle s viditelným napojením na komín i otopnou soustavu, dále pak doklad o kontrole technického stavu a provozu tohoto kotle vystavený k tomu oprávněnou osobou, výdaj za pořízení nového zdroje vytápění nesmí být starší 1. ledna 2021.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Štítky kotel, Královéhradecký kraj, dotace, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ve hře jsou opět kotlíkové dotace, půjdou z krajské pokladny  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.