Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Parta kamarádů se pokusila ukrást dvě auta. O kousek dál je nabourala

Policie vyšetřuje dvojici kamarádů z Náchodska. Jednoho z nich přitom moc dobře zná. V červnu loňského roku sedl za volant pod vlivem a projel skleněnou výlohou. Nyní si přizval kamaráda, se kterým vykrádal obchody a auta. Dvě se pokusili dokonce ukrást, ale pokaždé bourali.

„Muž se neponaučil. Policisté ho obvinili ze spáchání provinění krádeže a ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy se měl dopustit několika krádeží v obchodech, měl vniknout do několika zaparkovaných automobilů a z nich se pokusit také odcizit vše, co by šlo zpoplatnit,“ vysvětluje na webu policie mluvčí Lucie Konečná. Právě dvě z těchto aut se pokusili ukrást.  

V prvním případě si dvojice vyhlídla Octávku, se kterou nejdříve narazili do plotu areálu a následně do jiného zaparkovaného vozidla. Když už se jim podařilo vyjet z areálu, bourali o několik minut později v obci Vrchovinky. Tam nezvládli zatáčku a čelně narazili do stromu. „Řidič nadýchal hodnotu přesahující dvě promile v dechu,“ dodává mluvčí.   

Do cíle se jim nepodařilo dorazit ani v druhém případě. Opět nejdříve narazili do plotu. Po pár metrech navíc skončili v příkopu. Celkově tak napáchali škodu za bezmála 750 tisíc korun.  

„Jelikož byl muž za obdobné jednání v posledních třech letech odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody, policisté jej v těchto dnech obvinili ze spáchání provinění krádeže a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí. Jeho kamarád je zatím stíhán na svobodě. Jelikož ale není plnoletý, může do vězení jen na 2,5 roku.  

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky krádež, návyková látka, trest odnětí svobody, okres Náchod, obchod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Parta kamarádů se pokusila ukrást dvě auta. O kousek dál je nabourala  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.