V Trutnově se letos koná druhý ročník takzvaného participativního rozpočtu. Radnice na něj uvolnila jeden milion korun a místní mohou rozhodnout o tom, jak se s penězi naloží. Své projekty mohou přihlašovat po celý březen.
Participativní rozpočet dává příležitost místním realizovat svůj nápad, který by zkvalitnil život v městě. Z přihlášených projektů může být vybrán jeden, popřípadě několik menších. Jejich společná realizace však nemůže přesáhnout jeden milion korun.
O vítězném návrhu rozhodnou opět místní obyvatelé. a to pomocí hlasování, které se bude konat na webu města od 1. do 21. června letošního roku. Každý z hlasujících bude moci rozdat dva kladné a jeden záporný hlas.
„Cílem participativního rozpočtu je především zvýšení zájmu obyvatel o veřejný prostor, zájmu, který nevystačí s neurčitou kritikou, ale pojmenuje problém a nabídne řešení. Současně je to pro vedení města skvělá zpětná vazba vypovídající o tom, co obyvatele města trápí a jakou prioritu konkrétní věci přisuzují,“ vysvětluje v tiskové zprávě aktivitu Michal Rosa (ODS), starosta města Trutnova.
Pro Trutnov jde o druhý ročník. Do toho prvního se přihlásilo celkem 16 návrhů, přičemž pravidla splnila polovina. Nejvíce hlasů nakonec dostalo vybudování bezbariérového přístupu do podloubí v Bulharské ulici. „Ten je nyní v projektové přípravě a do konce roku by mělo dojít k realizaci,“ doplnila ve zprávě mluvčí radnice Michaela Dědková.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.