Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Sobota 13. dubna 2024  |  Svátek má Aleš
Bez reklam

Hradecké Divadlo Drak nabídne svým divákům hudební vystoupení pod taktovkou Vladimíra Merty

Divadlo Drak v Hradci Králové připravuje netradiční bod programu. Jde o hudební vystoupení Vladimíra Merty a Ondřeje Fencla. Tuto dvojici v místním divadle doplní i hudebník David Landštof. Koncert se odehraje 1. března.

  „Veterán Merta nedávnými alby Domilováno a Imagena nebo třeba aktuálním Popelnicovým románem znovu dokázal, že ještě nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny,“ uvádí na webu Divadla Drak mluvčí Martina Marková.  

Divadlem Drak se začátkem března ponesou skladby Astrolog, Omamná květina, Chtít chytit vítr, Vzdálené výstřely, K pětadvaceti nebo Začouzené sklíčko. Všechny za doprovodu klavíru a kytary.  

Nápad založit tuto hudební trojici vznikl náhodou. „Ondřej napsal e-mail, že by mi rád poslal desku jeho kapely Hromosvod. Já si ho s někým spletl a odpověděl jsem: přijď večer do Kaštanu, mám tam koncert, přidej se,“ vzpomíná Merta jaro 2011. „Hráli jsme bez zkoušení celou hodinu. To se může stát leda tak Dylanovi. Nebo mně. Nadšeně přijaté vystoupení pak vyústilo do dlouhodobější spolupráce,“ dodává. 

Ohodnoť článek

Foto Divadlo Drak

Štítky Vladimír Merta, Divadlo Drak, hudební vystoupení, Ondřej Fencl, Martina Marková

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradecké Divadlo Drak nabídne svým divákům hudební vystoupení pod taktovkou Vladimíra Merty  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.