Počasí dnes29 °C, zítra25 °C
Středa 19. června 2024  |  Svátek má Leoš
Bez reklam

Policisté s hasiči zachránili život seniorovi. Tomu se zastavilo srdce

O nutnosti znát první pomoc se přesvědčila policejní hlídka, která zasahovala u šestaosmdesátiletého muže na Rychnovsku. Tomu se zastavilo srdce. Díky rychlému poskytnutí první pomoci a spolupráci všech složek záchranného systému senior přežil.

„Na místo jako první dorazili policisté z obvodního oddělení Dobruška, kteří okamžitě začali s jeho oživováním,“ uvádí na webu policie mluvčí Lucie Konečná. Po chvíli se k policejní hlídce přidali i hasiči a policisté z cizinecké hlídky ze Solnice.  

„Za použití jednoho výboje AED a neustálé nepřímé masáži srdce muže všichni společně oživovali až do příjezdu záchranářů,“ uvedla mluvčí. Záchranáři si seniora převzali do své péče a odvezli do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Tam se podařilo muže zachránit.  

„Nelze než vyzdvihnout spolupráci jednotlivých složek a zároveň policistů, kteří ačkoli nejsou profesionálními záchranáři a byli vystaveni velkému vypětí, dokázali vyhodnotit situaci a včas pomoci,“ dodává policie na svém webu. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky okres Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, policie, Solnice, Fakultní nemocnice Hradec Králové

Policisté s hasiči zachránili život seniorovi. Tomu se zastavilo srdce  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.