Počasí dnes11 °C, zítra11 °C
Pondělí 26. února 2024  |  Svátek má Dorota
Bez reklam

Jičín chystá rekonstrukci atletického stadionu za 32 milionů korun

Sedmnáctitisícový Jičín chystá rekonstrukci městského atletického stadionu za 32 milionů korun. Zahájení stavby, pro kterou už město vybralo dodavatele, závisí ještě na získání dotace od Národní sportovní agentury (NSA). Nyní město ve sportovním areálu buduje za 62 milionů tenisovou halu. Hotová by měla být na konci letošního roku.

Jičínský městský sportovní areál v Lipách zahrnuje velkou sportovní halu, krytý bazén a venkovní hřiště a sportoviště. Konají se v něm soutěže celostátního významu. Stav atletického stadionu s travnatým fotbalovým hřištěm uprostřed však již neodpovídá požadavkům a standardům pro pořádání atletických závodů vyšších úrovní.

Pro rekonstrukci stadionu, která zahrnuje atletický ovál, atletické sektory a travnaté fotbalové hřiště, město zvolilo metodu Design & Build. Vítězný dodavatel bude tedy projektovat i stavět. "Zastupitelstvo města již schválilo financování akce pro roky 2023 až 2025. Obnovu stadionu doporučila jako jednu z priorit i sportovní komise," řekl mluvčí radnice Jan Jireš.

Stavbu radnice podmínila získáním dotace od Národní sportovní agentury, která by mohla pokrýt až polovinu nákladů. Až město obdrží oznámení o přidělení dotace, vyzve firmu k zahájení prací. Následně bude mít firma čtyři měsíce na zpracování projektové dokumentace. Zahájení vlastní stavby po získání potřebných povolení město předpokládá na jaře 2025. Stavba bude trvat asi deset měsíců, takže stadion by byl mimo provoz jednu letní sezonu.

Zatím poslední velkou investicí města do sportovišť byla v roce 2017 stavba šaten za 41 milionů korun. Předtím Jičín v roce 2011 za zhruba 100 milionů přestavěl zimní stadion, když stavbaři zastřešili otevřené kluziště a postavili nové zázemí.

Hlavní současnou investicí Jičína je stavba sítí, cest a veřejných prostranství pro novou obytnou čtvrť na místě bývalých kasáren. Za téměř čtvrt miliardy korun ji od loňského března buduje sdružení firem Eurovia CS a Stavoka Kosice. Stavba by měla být hotová v roce 2025. Je to vůbec největší investice v novodobé historii města.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto město Jičín

Štítky ČR, správa, stavby, Jičín, stadion

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jičín chystá rekonstrukci atletického stadionu za 32 milionů korun  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.