Pá 28. 8. 2026Augustýn
Zprávy

Hradec Králové přispěje školám a školkám, které jsou závislé na vytápění plynem

Petr Roubíček2 minuty čtení5. 10. 2023, 8:45
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: ri | Pixabay

Zdražování energií. Komplikace, se kterou se potýká snad každý občan České republiky. Vyšší zálohy a vyúčtování se však týkají i mateřských a základních škol v Hradci Králové. Radnice se proto rozhodla, že finančně podpoří školy, které nemají možnost odebírat teplo z Opatovické elektrárny a jsou tak závislé na dodávkách plynu.

Jde především o ZŠ a MŠ Nový Hradec Králové, Masarykovu ZŠ a MŠ Plotiště. Těmto školám město rozdělí celkem 1,2 milionu korun. Školy a školky peníze použijí na zaplacení vyšších záloh za zemní plyn. 

Například škola a školka Nový Hradec Králové dostane 620 tisíc korun. Díky tomu nebude muset brát peníze, které by vedení školy použilo například na vybavení tříd, odborných učeben nebo výpočetní techniky. Dalších 560 tisíc korun dostanou Masarykova ZŠ a MŠ Plotiště.  

„Již v letech 2021 a 2022 došlo, v souvislosti s enormním navýšením cen za energie, ke schválení a poskytnutí mimořádné dotace na pokrytí zvýšených výdajů za energie příspěvkovým organizacím zřizovaným statutárním městem Hradec Králové. Současně bylo přislíbeno, že pokud příspěvky nebudou pro některé školy dostačující, budou se po konečném vyúčtování dle skutečnosti řešit tak, aby se školám nesnížila disponibilní část provozního příspěvku pro ostatní potřeby školy,“ uvedla v tiskové zprávě primátorka města Pavlína Springerová (HDK).   

Poskytnutá dotace se týká pouze zařízení, které zatím nemohou využívat topení a teplou vodu z Elektráren Opatovice. Všechny výše zmíněné školy v tuto dobu používají plyn. Dle informací radnice však dojde ke změně. „Do budoucna bude nutno začít uvažovat o změně vytápění v těchto zařízeních v souladu s energetickou politikou města,“ doplňuje primátorka. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Zisk ISP v Hradci vzrostl o 51 procent. Pomohlo kamerové auto i rekordní tržbySpolečnost

Zisk ISP v Hradci vzrostl o 51 procent. Pomohlo kamerové auto i rekordní tržby

Společnosti ISP Hradec Králové, která provozuje systém parkování ve stotisícovém Hradci Králové, loni meziročně stoupl zisk o 51 procent na 12,8 milionu korun. Tržby firma zvýšila o 13 procent na dosud nejvyšších 66,5 milionu korun. Růstu tržeb pomohlo zavedení kontroly placení parkovného kamerovým vozem městské policie loni v říjnu.

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 letSpolečnost

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 let

Společnost SYNER si letos připomíná 35 let od svého založení. Během tří a půl dekády vyrostla z regionální firmy v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů stavebních projektů v České republice. Dnes zaměstnává více než 500 lidí, působí prostřednictvím čtyř poboček napříč republikou a aktuálně realizuje 36 zakázek v souhrnné hodnotě téměř 40 miliard korun.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook