Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Středa 29. listopadu 2023  |  Svátek má Zina
Bez reklam

Historická budova hradecké univerzity se dočká velké rekonstrukce

Blíží se rekonstrukce památkově chráněné budovy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Slavnostní zahájení proběhne zítra. Půjde o investici přesahující čtyři sta milionů korun.

Univerzita o zahájení rekonstrukce památkově chráněné budovy v centru Hradce Králové na Náměstí svobody usiluje dlouhodobě. „Kompletní rekonstrukce objektu je zcela zásadní pro zajištění výzkumné, výukové a další činnosti pedagogické fakulty, která v rámci města a celého kraje hraje jednu z nejvýznamnějších rolí v oblasti vzdělávání učitelů. Proto považujeme za přirozené se na této investici jako zřizovatel základních škol částečně podílet,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

Objekt historické budovy fakulty je nyní zakonzervovaný a připravený na kompletní rekonstrukci. Stavební práce by měly být hotové do dvou let. „Univerzita získala dotaci z ministerstva školství, která však z velké části nepokrývá nutné investiční náklady rekonstrukce. Ty se po výsledku veřejné soutěže pohybují ve výši 410 milionů korun, univerzita tak požádala město o částečné spolufinancování, ke kterému se po nedávném rozhodnutí krajského zastupitelstva přidá i Královéhradecký kraj. V příštím roce z rozpočtu města poskytneme první polovinu patnáctimilionové částky, zbytek dotace bude moci univerzita využít v roce 2025,“ vysvětluje Lukáš Řádek, náměstek primátorky Hradce Králové pro oblast rozvoje města a dotací.

„Podpory města si velmi vážíme a oceňujeme, jak přistupuje ke zkvalitnění podmínek a přípravě budoucích pedagogů, a to nejen v Hradci Králové, ale v celém regionu,“ dodává rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča. Na hradecké univerzitě, kterou vedle pedagogické fakulty tvoří další tři fakulty, studuje zhruba šest a půl tisíce studentů z celé republiky, další početnou skupinu frekventantů tvoří zahraniční studenti.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto UHK

Štítky UHK, fakulta, rekonstrukce, kraj, město, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Historická budova hradecké univerzity se dočká velké rekonstrukce  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.