Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Velikonoční trh v broumovském klášteře nabídne řemeslné výrobky i tradiční dekorace

Broumovský zámek ožije zítra Velikonocemi. Od půl deváté do třinácti hodin se na nádvoří a v zahradě benediktinského kláštera koná tradiční Velikonoční trh. Jeho součástí je i rukodělná dílna pro děti.

Velikonoční trh je už v broumovském klášteře tradicí a je stejně oblíbený jako prosincový Adventní trh. Letos vychází právě na „apríla“, tedy na 1. dubna. Návštěvníkům se od 8:30 do 13 hodin otevře na nádvoří broumovského kláštera a v přilehlých prostorách.

Velikonoční trh je vyhlášený prodejem kvalitních regionálních produktů, velikonočních dekorací, pomlázek spolu s bohatou nabídkou občerstvení a skvělou atmosférou. "Mezi prodejci nebudou chybět producenti dřevěných a řezbářských výrobků, keramika, kovářské výrobky, domácí mýdla a další. Populární jsou také stánky lokálních producentů potravin, ať už se jedná o pekařské výrobky z Kvíčerovské pekárny, broumovský sýr Braunauer nebo poctivé uzeniny z Krkonoš," uvedla v tiskové zprávě Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska

Nabídku jako vždy doplní také marmelády a sirupy, včelařské produkty, jako jsou med i medovina a vína z Benediktinských sklepů. Na trhu se bude prezentovat také Broumov 2028, který kandiduje na Evropské hlavní město kultury.

Velikonoční trh je ovšem také příležitostí k setkávání se s přáteli a sousedy, lidé tráví v družném hovoru společné chvilky na nádvoří kláštera či v přilehlé zahradě. Zvlášť po dlouhé zimě je vždy příjemné pobýt v přátelské atmosféře. „Počasí v návštěvnosti trhu nehraje úplně roli, i když nám zrovna nepřeje, lidé stejně vždy přijdou, neboť vědí, že je zde vždy hojné množství prodejců s kvalitní nabídkou produktů a skvělá atmosféra,“ doplňuje produkční Anna Iljašenková ze Vzdělávacího a kulturního centra Broumov. Na Velikonoční trh pravidelně přijíždějí návštěvníci z blízka i z daleka, kteří mohou návštěvu kláštera spojit s další kulturní nabídkou na Broumovsku.

V rámci Velikonočního trhu je vždy připraven program pro děti a jejich rodiče. Od 9:30 do 12 hodin bude v prostorách Maiwaldovy akademie probíhat tradiční rukodělná dílna pro děti.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Agentura pro rozvoj Broumovska

Štítky Broumovský klášter, Broumovský zámek, klášter, nádvoří, Velikonoce, Broumov, Broumovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.