Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 7. června 2023  |  Svátek má Iveta

Ve Dvoře Králové je nedostatek zubařů. Novou ordinaci chce radnice podpořit více než dvěma miliony

Řada měst Královéhradeckého kraje se potýká s nedostatkem zubařů a zubních ordinací. Jedním z těchto měst je i Dvůr Králové nad Labem, kde v poslední době skončil provoz hned dvou ordinací. Radnice se proto rozhodla, že případnému zájemci přispěje 2,5 milionu korun na vybavení ordinace nové.

Stomatologická kapacita se ve městě zhoršila ve chvíli, kdy se pro konec své činnosti rozhodli lékaři hned ve dvou ordinacích. Základní ambulantní péči ve městě v současné době provozuje sedm lékařů. „Řada občanů se tak nyní potýká s problémy při shánění nového zubaře. I z tohoto důvodu uvažujeme o podpoře nově vznikajících ordinací," uvedl v tiskové zprávě starosta města Jan Jarolím (ANO). 

I proto se užší vedení města rozhodlo, že případnému novému lékaři vybaví ordinaci. Na přístroje, vybavení a lékařské pomůcky chce poskytnout 2,5 milionu korun. Tento návrh prozkoumala i zřízená zdravotní komise, která zastupitelstvu doporučila uvolnění peněz schválit.  

„Jako členové zdravotní komise jsme se shodli na tom, že je to jedna z možností podpory ambulantních specialistů, kterou by město mělo jednoznačně využít," uvedl ve zprávě místostarosta Vítězslav Šturma

Podobný problém řeší i celá řada dalších měst. Podle starosty města za to může i neschopnost zdravotních pojišťoven. „Ve chvílích, kdy plošně selhává role zdravotních pojišťoven, které mají obecně povinnost zajišťovat svým pojištěncům místní a časovou dostupnost zdravotních služeb, je tak asi nepsanou povinností vedení jednotlivých obcí a měst se pokoušet hledat jakákoliv řešení, jak svým občanům tyto služby zajistit,“ konstatuje starosta Jan Jarolím. 

Konečné slovo dostanou zastupitelé, kteří budou jednat ve čtvrtek 23. března.  

Ohodnoť článek

Štítky Dvůr Králové nad Labem, zubní lékař, lékař, Královéhradecký kraj, stomatologie, příspěvek, zastupitelstvo, vybavení, ordinace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.