Pá 28. 8. 2026Augustýn
Zprávy

V areálu novobydžovské nemocnice se likvidují bývalé sklady topných olejů. Práce vyjdou deset milionů korun

Kateřina Malá1 minuta čtení28. 2. 2023, 18:15
Nemocnice v Novém Bydžově
Nemocnice v Novém Bydžově · Foto: Královéhradecký kraj

Bývalé zásobníky lehkých topných olejů a znečištěnou zeminu v areálu novobydžovské nemocnice, nechává nyní odborně odstranit Královéhradecký kraj. Místo nich tu bude ornice a zeleň. Práce potrvají maximálně půl roku a budou stát deset milionů korun.

„Zajistili jsme likvidaci bývalých objektů s lehkými topnými oleji v areálu novobydžovské nemocnice. Jsou dlouhodobě nevyužívané a pochopitelně kontaminované. Obnova už není v tuto chvíli na místě, protože nemocnice využívá vytápění plynem,“ uvedl v tiskové zprávě první náměstek hejtmana odpovědný za investice Pavel Bulíček.

V současné době probíhá v areálu nemocnice v Novém Bydžově předávání znečištěného stavebního materiálu, zeminy i vody z nádrže k odbornému odstranění. Musí se vytěžit přibližně 700 kubických metrů zeminy. To odpovídá téměř sedmi plným nákladním vozům. Podle odborného odhadu je silně znečištěno až osmdesát procent zeminy. Beton, který nebude kontaminovaný, se po rozdrcení využije při zasypávání výkopů.

„Veškeré práce na likvidaci nebezpečných staveb i zeminy probíhají za přísných opatření tak, aby nedošlo ke znečištění podzemní vody. V případě potřeby je na místě připravená pohotovostní dekontaminační stanice pro čištění vod znečištěných ropnými látkami. Po sanaci všech ekologických zátěží a zasypání výkopů bude místo zatravněno,“ sdělil náměstek Bulíček.

Vše vyjde na deset milionů korun, které půjdou z kasy Královéhradeckého kraje. Díky tomu se nemocnice zbaví všech zbytečných objektů bývalého skladu topných olejů.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Celé město se baví o fotbale, tolik lístků jsem ještě nesháněl, řekl DaridaSpolečnost

Celé město se baví o fotbale, tolik lístků jsem ještě nesháněl, řekl Darida

Kapitán Hradce Králové Vladimír Darida vnímá, že před dnešní odvetou závěrečného 4. předkola Konferenční ligy proti Panathinaikosu žije fotbalem celé město. Zkušený záložník věří, že je mužstvo nachystané a i s podporou vyprodaného domácího stadionu dosáhne na historický postup do skupinové fáze.

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 letSpolečnost

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 let

Společnost SYNER si letos připomíná 35 let od svého založení. Během tří a půl dekády vyrostla z regionální firmy v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů stavebních projektů v České republice. Dnes zaměstnává více než 500 lidí, působí prostřednictvím čtyř poboček napříč republikou a aktuálně realizuje 36 zakázek v souhrnné hodnotě téměř 40 miliard korun.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook