Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

V Orlických horách bylo ráno 25 stupňů pod nulou

V Královéhradeckém kraji dnes ráno klesly teploty hluboko pod bod mrazu. Největší mráz téměř minus 25 stupňů Celsia byl v Orlickém Záhoří na východní straně Orlických hor.

Řidiči by měli být opatrní v Krkonoších a v Orlických horách, kde na nesolených silnicích leží vrstva uježděného a místy zledovatělého sněhu, uvedli silničáři a meteorologové.

K minus 20 stupňům klesly dnes ráno teploty v Teplicích nad Metují na Náchodsku. Kolem minus 15 stupňů se teploty pohybovaly v Krkonoších, v Trutnově a ve Vrchlabí. Jinde v kraji bylo nejčastěji mezi minus osmi až minus 14 stupni Celsia. Pro Trutnovsko, Náchodsko a Rychnovsko nadále platí výstraha meteorologů před silným mrazem. Trvá do středečního dopoledne.

Hlavní silniční tahy v kraji byly dnes ráno většinou suché a vymrzlé. Opatrní musejí být řidiči v CHKO Broumovsko na Náchodsku, kde na silnicích leží zbytky zledovatělého sněhu. Silničáři ráno vyjeli ošetřit silnice hlavně na Broumovsku, v Krkonoších a v Orlických horách.

Dnes by mělo být v Královéhradeckém kraji jasno s teplotami od nuly do minus tří stupňů Celsia. Na horách by mělo být od minus čtyř do minus sedmi stupňů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, silnice, mráz, sjízdnost, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.