Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Dvůr Králové chce v Schulzových sadech naistalovat nové úkryty pro veverky a netopýry

Dvůr Králové nad Labem ve městě dlouhodobě podporuje hnízdění ptactva a netopýrů. V nastaveném trendu chce pokračovat i v letošním roce. V posledních pěti letech nechala radnice naistalovat bezmála 130 ptačích budek, které se nachází prakticky po celém městě. Nově chce vybudovat i úkryty pro veverky.

„Tento projekt se v uplynulých letech velmi osvědčil, i proto se každoročně snažíme navýšit počet budek pro ptáky i úkrytů pro netopýry. Zároveň stále hledáme nové vhodné lokality města pro jejich instalaci. Vloni jsme například počet budek navýšili o patnáct a lokality rozšířili o sídliště pod koupalištěm,“ uvedl v tiskové zprávě starosta Jan Jarolím (ANO). 

V letošním roce město plánuje rozšířit projekt i úkryty pro veverky. První se mají objevit v Schulzových sadech. Ty mají doplnit současné budky pro ptáky a také netopýry.  

„Nejčastěji budky využily ke hnízdění sýkory – koňadra, modřinka a uhelníček, dále to byli lejsci, vrabci, brhlíci a rehci. Pozitivní je, že v 70 procentech případů jsme narazili na dokončená hnízda,“ upřesňuje ve zprávě Milan Šimek, vedoucí odboru životního prostředí na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Dvůr Králové nad Labem, netopýři, veverka, ptáci, sad, ANO 2011, Jan Jarolím

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.