Počasí dnes15 °C, zítra13 °C
Pondělí 20. března 2023  |  Svátek má Světlana

Podvodník přesvědčil ženu, aby si založila bitcoinový účet. Následně přes ní pral špinavé peníze

Policie v Hradci Králové se zabývá mužem, který vymyslel originální způsob, jak vyprat peníze. Na oko zaměstnal třiašedesátiletou ženu, která hledala práci. Přes její soukromý účet následně vypral téměř 530 tisíc korun. Policie mu na to přišla.

„Dle jeho pokynů si založila bitcoinový účet, k němuž vzápětí pozbyla oprávnění přístupu, protože mu sdělila přihlašovací údaje. Následně se dohodli, že muž bude zasílat na její běžný účet peníze, které ona bude přeposílat na ní založený bitcoinový účet,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.  

Dle dohody žena přeposílala všechny tyto platby na bitcoinový účet. Nechala si pouze provizi, která činila 20 tisíc korun. Všechny tyto peníze podvodník získal nelegálně. Doufal, že těmito převody peníze vypere. 

Problém teď nebude mít jenom podvodník, ale i samotná žena. „Apelujeme na občany, aby si uvědomili, že zpřístupněním svých účtů a přeposíláním peněz k zastření jejich původu je trestným činem - legalizace výnosů z trestné činnosti,“ uvedla mluvčí. V tomto případě se jedná o přečin z nedbalosti, za který hrozí až rok ve vězení.  

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky peníze, Hradec Králové, podvode, praní, bitcoin, zaměstnání, podvodník, krimi

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.